Dzisiaj przechadzając się po domu, zauważyłem, że mam jest w nim wiele niepotrzebnych mebli, które stoją praktycznie nieużywane. Natchnęło mnie to do przeglądnięcia niektórych zdjęć w Internecie, na których widoczne są wnętrza innych budynków. Doszedłem do ciekawego wniosku : Polacy nie potrafią kupować mebli!
Otóż dajemy się omamić wszechobecnym reklamom telewizyjnym, które prezentują nam coraz tańsze i tańsze meble. Każdy z nas lubi korzystać z okazji, dlatego często bez namysłu, kupujemy coś, co potem stoi nieużywane.
Jak więc mądrze kupować meble?
Najważniejsze to pamiętać, żeby meble nie zajmowały więcej niż 50-55% powierzchni całego domu. Oczywiście nie mówię tu o sytuacjach, w których ktoś mieszka na 40-50m2 i nie ma innego wyboru. Jednak jeśli chcesz wygodnie mieszkać, musisz dbać o dostępną przestrzeń.
Należy dostosować ilość mebli do powierzchni domu, oraz do liczby mieszkańców. Czy rodzina 2+1 potrzebuje kanapy, dwóch foteli, stolika na telewizor, stołu oraz meblościanki w salonie?
Oczywiście stoli na telewizor i meblościanka to przydatne meble, jednak można je usadowić gdzie indziej. Dwa fotele są zupełnie nie potrzebne. Lepiej kupić samą kanapę: dzięki temu zagospodarujemy sporo miejsca, a dodatkowo uściślimy nasze więzy rodzinne ;) Dodatkowo jeśli nie kupimy dwóch foteli, to zaoszczędzimy kilkaset złotych. Nie mówiąc już o stoliku na telewizor czy meblościance.
Warto także pamiętać o tym, że więcej mebli to więcej sprzątania, odkurzania itd. Nie zawsze tysiąc szafek sprawi, że w domu będzie panował ład i porządek. Może szafki na ubrania zastąpić oddzielnym pomieszczeniem: garderobą (którą nomen omen zajmę się w kolejnym artykule)?
Najlepsza odpowiedź na pytanie zadane w tytule to: kupuj meble z głową! Zastanów się co ci jest potrzebne, z czego możesz zrezygnować, ile przestrzeni masz w domu oraz jaką kwotą dysponujesz. Nie warto kupować szafek, stolików czy foteli, tylko dlatego, że teraz są tanie. Zawsze trafimy na jakąś promocję. Czasami wystarczy tylko trochę poczekać!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz